Hostýnské vrchy

Datum: 27. 05. 2022 | Odjezd: 06:30 | Cena: 3620 Kč | Průvodce: Abrahámová M. | Číslo výletu: 10

!!! uvolnil se jeden dvoulůžkový pokoj !!! 

Datum: 27.5. - 29.5.2022

1.den: první zastávkou na cestě bude Valašské Meziříčí, navštívíme výrobu a restaurátorskou dílnu tapisérií, muzeum gobelínů. Odpoledne v Bystřici p. Hostýnem projdeme zámek, založený v 15.stol., dnes Městské muzeum s několika zajímavými expozicemi, mj. i historií ohýbaného nábytku fi Thonet, na to navazuje další výstava v původní rodinné vile Michaela Thoneta (z 1873-77), v tradici pokračuje i dnešní výroba pod názvem TON a.s., za vidění stojí i kostel sv. Jiljí, vyjedeme na Hostýn, kde si prohlédneme kostel P.M. a projdeme křížovou cestu D. Jurkoviče, přejezd na ubytování.

2.den: z Rajnochovic se vydáme na nejvyšší horu Hostýnských vrchů s rozhlednou, Kelčský Javorník do výšky 865m a dolů sejdeme do Podhradní Lhoty přes zbytky zříceniny hradu Šaumburk, odpoledne si prohlédneme město Kelč. Trasa měří 10,5 km, rychlochodci mohou dojít pěšky rovnou až do Kelče, tedy 15,5km, v podvečer se projdeme Rusavou, kde jsou 2 kostely, lidové stavby i bývalý srub malíře Adolfa Kašpara, ubytování.
3.den: Z Rusavy vyjdeme na další z Hostýnských vrchů – Pardus (673m) a vrátíme se do okraje Rusavy Hořansko, celkem procházka 7km, přejedeme do Lipníku n. Bečvou /MPR/, kde bude možnost se naobědvat, pak se projdeme centrem s kostelem sv. Jakuba většího, zvonicí, bývalou synagogou /dnes kostel církve Čs. Husitské/, před odjezdem se zastavíme za měs-tem u židovského hřbitova a pak už jen směr Praha.