Warning: mysqli_fetch_assoc() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /www/sites/7/site32477/public_html/s.php on line 104

Warning: mysqli_free_result() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /www/sites/7/site32477/public_html/s.php on line 107
Jizerské hory | Cestovní agentura UNISMA

Jizerské hory (Výlet č.22)

!!! poslední 2 volná místa !!! 

Termín: 10.09.-12.09.2021 pátek - neděle 

Cena: 3450,-

Průvodce: Abrahámová M., Urbanová J.

Odjezd: v 7:00 hod. 

Ubytování: klášter Hejnice se snídaní 

1.den: vyjedeme lanovkou na Ještěd, prohlídka areálu, sejdeme cca 600 metrů na Výpřež, kde bude čekat bus, přejedeme do Raspenavy ( prohlídka kostela, hrobky, cukrárna), pozdní odpoledne věnujeme lázním Libverda, ubytování.
2.den: přejedeme busem do polského lázeňského města Świeradów Zdrój, procházka lázeňskou kolonádou, vyjedeme lanovkou na vrchol Stóg Izerski (1105 m), odtud půjdeme pěšky na nejvyšší horu českých Jizerských hor Smrk ( 1124m ), zpět se vrátíme buď na české území do pohraničního města Nové Město pod Smrkem, nebo pěšky dolů na polskou stranu a přejedeme busem. Prohlédneme si centrum města včetně mauzolea rodiny textilního podnikatele Klingera. V podvečer se zastavíme v Žijícím skanzenu Jindřichovice pod Smrkem, kde se opravdu žije, prohlédneme si Muzeum života venkovského obyvatelstva před průmyslovou revolucí, stavby lidové architektury, větrný mlýn, ubytování.
3.den: poslední den po prohlídce Baziliky Navštívení Panny Marie je možnost se rozhodnout, buď pro kratší trasu do sousedního Ferdinandova, kde je arboretum a vyhlídka „Poustevníkův kámen“ a vrátit se do Hejnice, zdatní turisté pak půjdou po hřebeni k vodopádu Velkého Štolpichu přes Ořešník a Frýdlantské cimbuří na Smědavu, kde bude čekat autobus.
V podvečer odjezd do Prahy.
!!!ZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠKY SE ZÁLOHOU DO 30.DUBNA 2021!!!
!!!NETÝKÁ SE PŘIHLÁŠENÝCH ÚČASTNÍKŮ Z ROKU 2020!!!