Warning: mysqli_fetch_assoc() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /www/sites/7/site32477/public_html/s.php on line 104

Warning: mysqli_free_result() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /www/sites/7/site32477/public_html/s.php on line 107
Přes Moravu až na Hlučínsko | Cestovní agentura UNISMA

Přes Moravu až na Hlučínsko (Výlet č.14)

!!! VYPRODÁNO !!! 

Termín: 19.06.-20.06.2021 sobota-neděle

Cena: 2150,-

Průvodce: Škochová J.

Odjezd: v 6:30 hod.

Ubytování: Hranice n.M. se snídaní 

Další volné pokračování dvoudenních zájez-dů na Moravu nás provede podhůřím Beskyd a poté regionem s velmi svérázným kolori-tem a nelehkým osudem – krajem zvaným Prajzsko, tedy Hlučínskem.
1.den: Zastavíme se u pozoruhodné pevnost-ní dispozice renesanční vodní tvrze v Dřevohosticích, provedené italskou stavební hutí. Hustopeče nad Bečvou nám nabídnou postupně opravovaný renesanční arkádový zámek i pozoruhodný soubor 14 barokních soch na ohradní zdi hřbitova. Lešná je půvabný klasicistně upravený zámeček Kinských, zasazený do rozsáhlého anglického parku. Na závěr prvního dne ještě navštívíme Hodslavice, kde kromě rod-ného domku Františka Palackého uvidíme i dřevěný kostel sv. Ondřeje.
2.den: Přesuneme se téměř k polské hranici a naší první zastávkou budou Šilheřovice se zámkem Rotschildů v rozsáhlém parku, využívaném jako luxusní ubytovací zařízení a golfový klub. V Hlučíně si prohlédneme historické centrum města a navštívíme Muzeum Hlučínska, kde se seznámíme s historií a specifiky regionu. Kratší zastávky poté budou patřit Chuchelné (moderní cihlová architektura kostelíka Povýšení sv. Kříže) a Hněvošicím (dřevěný kostelík sv. Petra a Pavla, moderní kostel Krista Dobrého pastýře). V Kravařích si prohlédneme novogoticky upravený kostel sv. Bartoloměje a výrazný vrcholně barokní zámek Eichendorffů, obklopený velikým parkem. Neznámý architekt se zde inspiroval dílem vídeňského architekta Fischera z Erlachu. Na závěr zájezdu se ještě zastavíme v zámeckém areálu Raduň, upravovaném v 19. a 20. století na komfortní sídlo Larisch-Mönichů a pak Blücherů. Prohlédneme si zámecké interiéry i park.
!!! ZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠKY DO 15.3.2021 !!!
!!! NETÝKÁ SE PŘIHLÁŠENÝCH ÚČASTNÍKŮ Z ROKU 2020 !!!