Do unikátního skanzenu, na Pustevny, na Stezku v oblacích Valaška i k hrobům portášů

Datum: 18. 09. 2020 | Odjezd: 06:30 | Cena: 3130 Kč | Průvodce: Urbanová J. | Číslo výletu: 21

!!! VYPRODÁNO !!!

Termín: 18.09.-20.09.2020    pátek-neděle

Třídenní výlet nás zavede na hřebeny Moravskoslezských Beskyd, navštívíme Národní kulturní památku Pustevny, novou Stezku v oblacích Valaška, Muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm i Valašskou Bystřici.

1. den: příjezd do Rožnova pod Radhoštěm, prohlídka města, barokního kostela Všech svatých s pěti oltáři, dřevěného evangelického kostela, unikátního Valašského muzea v přírodě, na Karlově kopci vystoupáme na Jurkovičovu rozhlednu, která byla postavena podle  původních více než 100 let starých nákresů  arch. Dušana Jurkoviče v roce 2012. Ubytujeme se na Pustevnách v Hotelu Tanečnica

2. den: vydáme se na nenáročnou cca 8 km dlouhou túru (tam i zpět) horským sedlem Pustevny se slavnými Jurkovičovými chatami, prohlédneme si celý Areál staveb-národní kulturní památku, která zahrnuje tzv.útulny-turistické chaty Libušín, Maměnka, Pustevenka, zvonici, vyhlídkový altán Cyrilku, zastavíme se u slavné sochy pohanského boha Radegasta a vystoupáme na vrchol Radhošť. Odpoledne projdeme  Stezku  v oblacích Valaška, která byla otevřena v lednu 2019. Je dlouhá 660 metrů, z nejvyššího patra věže, která je 22 metrů nad zemí lze dohlédnout až na Jeseníky či Velkou Fatru. Po Lipenské, Krkonošské a Stezce v oblacích na Dolní Moravě je již čtvrtou stezkou u nás. Oproti předchozím však vyhlídková věž stojí až na konci stezky a je doplněna o souběžný 135 metrový Himalájský chodník.

3.den:   navštívíme  obec Valašskou Bystřici, která byla sídlem velitelů portášů, jejich náhrobky najdeme u vchodu do kostela Nanebevzetí Panny Marie, prohlédneme si  Památník akad.malířky Marie Bognerové a vystoupáme  na rozhlednu Búřov, cca 2 km za nádhernými výhledy především na Veřovské vrchy a radhošťskou oblast Beskydy.